מה זה לידרים? מה הן התכונות של הלידר?

אז קודם כל מה זה לידר?
לידר הוא סוג של מנהיג, מומחה, אדם מתמצא שאחרים הולכים אחריו ולומדים ממנו. בתחום הכסף מהבית לידר הוא אדם מצליח בתחום, סוג של גורו שמוביל את האנשים אחריו kvmkjv. אם אני משווק תוכנית כלשהי להרוויח כסף באינטרנט אך הפרסומים שלי אנונימיים, זאת אומרת לא יודעים מי אני אז אני לא בדיוק עונה להגדרה של לידר, אני רק מפרסם, אני "אפיליאט", דמות שמקשרת ומרוויחה עמלות על המכירות, במקרה כזה אנשים לא יודעים כל כך על קיומי ואינם הולכים אחריי ואיני מהווה בפניהם דוגמא.

תכונות של לידר
אמנם בתוכנית אינטרנטית יש פחות צורך בתמיכה אישית באופן אינטנסיבי כמו לידר מסורתי, אך התכונות והכללים המצופים משני לידרים אלו הם דומים מאוד, מכיוון שבשניהם הלידר הוא אדם שאחרים עוקבים אחריו ולומדים ממנו.
ללידר יש צורך שיהיו תכונות של אדם מצליחן כגון: להיות מחושב, סבלנות, אופטימיות, התמדה, יכולת להתמודד עם כשלונות ואתגרים, מטיל את האחריות על החיים שלו כלפי עצמו ולא כלפי אחרים, לא מוותר, תמיד ממשיך קדימה, לא להיות קרבן (אכלו לי, שתו לי), שולט עם השכל על הגוף – מנהל את עצמו נכון ויציאה מאיזור נוחות.

בנוסף ללידר יש צורך בתכונות נוספות מעבר למצליחנות שגורמות לאנשים להעריך אותו וללכת אחריו כגון: אכפתיות, רצון אמיתי לעזור, מדריך אחרים, גורם לאחרים להרגיש שהם כמו שותפים וגם הם יכולים להיות כמוהו, מייצר בהם תמיד חיוביות ואופטימיות, לא יורד עליהם או מקניט אותם, מדבר בגובה העיניים, לא מדבר אליהם כאילו הם עובדים אצלו, יכולת ארגון מערכת של עבודה (סיסטם) ומערכת של חיי חברה שאנשים יוכלו לדבר בתוכה ולהרגיש יותר שייכות וביחד להוות גרעין חזק. לגבי אכפתיות ויחסי אנוש – מדובר בנושא חשוב מאוד, אם האדם שמתיימר להיות לידר, לא אכפת באמת מהאנשים בקבוצה שלו, אם הם מצליחים או לא מצליחים ובעצם רואה כל אחד מהם כשטר של כסף שאותו הוא מרוויח מידי חודש – הם ירגישו את זה ובסופו של דבר לא יעבדו איתו.
הלידר צריך לדעת כיצד להתייחס אל אחרים, כיצד לשלול בצורה עדינה ודיפלומטית במידה והם טועים כדי לא לפגוע בהם ללא כוונה. כיצד להביע הערכה כלפיהם ולהוקיר את המאמצים שלהם.

מה הלידר לא צריך להיות !
הלידר צריך להיות אדם ישר ומחונך. הוא אינו אמור ללכלך, לדבר בצורה בוטה או שקרית על תוכניות אחרות לעשות כסף, לידרים ואנשים אחרים. הלידר הוא אדם שמביע את דעותיו האמיתיות אך לא בצורה שאינה מהווה דוגמא. למשל הוא לא אמור לשקר, להמציא או לבלף סכומים שהוא או אחרים מרוויחים. ברגע שיתגלה שהוא נוהג בצורה לא מוסרית, לחברים רבים בקבוצה יהיה מאוד קל להשתחרר ממנו ופחות לסמוך ולהאמין בו.
אם היה לך מורה שמאוד הערכת אותו אך יום אחד ראית אותו מדבר לא יפה כלפי מישהו, משתמש בויכוחים בפסיכולוגיה זולה שבאה לכפות על משהו שאינו מספיק אמיתי (אמנם שום דבר לא מושלם ובכל דבר יש יתרונות וחסרונות אך לעיתים ייתכן ויש יותר חסרונות מיתרונות), לוקח סכומים גבוהים מידי מאנשי הקבוצה שלו על אירועי הקבוצה כך שבוודאות הוא מרוויח סכומים מעבר לסבירים לכיסו, אם הוא סתם מתנהג בצורה לא יפה ועוד ועוד… האם הערך שלו מבחינתך לא היה יורד?
לידר הוא גם בן אדם, וכל בן אדם טועה, הוא לא מושלם אך מצד שני אם פעולות לא כשרות שהוא מבצע הן מוטיב חוזר… הוא כניראה אינו לידר אמיתי !
ההצלחה שהלידר צריך לחוות ולהראות לדוגמא לאחרים צריכה להיות הצלחה מוסרית שהוא והאחרים מרגישים איתה טוב מצפונית. אני אישית לא מוכן להיות חלק מהצלחה שאינה מוסרית.
מי שנוטל חלק מ"הצלחה" שאינה מוסרית צריך להבין את המשמעות שהוא עוזר בפגיעה באחרים וצריך לשאול את עצמו האם הוא באמת מוכן להיות חלק מזה?

האחריות של הלידר
הלידר או האדם שרשם שותף חדש לתוכנית רווחים כלשהי, הוא אינו הבוס של אף אחד ולכן אין לו אחריות או מחויבות כלפי אף אחד. אך מצופה ממנו שיעשה את הדברים הבסיסיים ובעיקר הראשוניים כמו להדריך את האנשים שלו ולתת להם את הכלים כיצד לעבוד ולהצליח בתוכנית שאליה הם הצטרפו דרכו. יש הנוטלים על הלידר אחריות על ההצלחה שלהם, כמו "הוא חייב לעזור לי", "הוא חייב לענות לי תמיד כשאני פונה אליו" (וזה לא משנה אם יש לו קבוצה של מאות או אלפי אנשים), "אם אני לא מצליח זה בגללו!" – כל הטענות והדרישות האלה הם טעות. אף אחד לא חייב כלום לאף אחד ואף אחד אינו הבוס של אף אחד.
כל אדם שמצטרף לתוכנית של כסף מהבית כלשהי, צריך לקחת אחריות על עצמו. הצעה זו היא במקרה גם אחד הסודות להצלחה בחיים.

התכונה החשובה והאמיצה ביותר בעיניי שצריכה להיות ללידר היא: שיהיה לו אכפת מאחרים שגם הם ירוויחו ושיהיה לו את האומץ לפעול עבור אחרים ולוותר על ההכנסה שלו במידה והוא מרגיש שלאחרים יש הגבלה אמיתית להגיע להצלחה שאינה תלויה בהם. גם אם ההכנסה שלו נפגעת עקב הרצון לעזור לאחרים, דווקא בזכות הפעולה הזאת, הרווחים שלו יהיו הרבה יותר גבוהים במקום אחר או בסיסטם אחר כי שם יותר אנשים יצליחו וככל שיותר אנשים מצליחים כך הלידר שהביא אותם מרוויח יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *