פוסט ראשון של צחי רוזנטל בבלוג המדובר ביותר בישראל !!

שלום חברים. אני צחי רוזנטל והיעד שלי הוא להשיג את כל מה שאני רוצה בחיים, לשבור שיאים בתחומי ולעזור לאחרים לעשות את זה גם. לכולם יש מטרות, אבל המטרות שלי הן מאוד גבוהות שמעטים מצליחים להגשים. אבל זה לא מעניין אותי.
אם אדם לא יעשה את הדברים שמרגשים וממלאים אותו, החיים שלו לא יהיו חיים תוססים ואמיתיים, תמיד תהיה לו תחושה של פיספוס וביקורת עצמית, על מה הוא היה יכול לעשות ולא עשה. בתאכלס ברור שאף אחד לא יכול להשיג ב100% בדיוק את כל מה שהוא רוצה ובכל רגע נתון – אבל יש הבדל גדול בין אדם שבחר ומצליח להגיע להישגים מסוימים בין אדם שלא נקף אצבע ולא עשה כלום.
אז מה אנשים רוצים להשיג בחיים? מימוש עצמי – להרגיש שלם ולהרגיש טוב עם עצמי, זוגיות ואהבה, כסף – יש כאלה שרוצים שיהיה מספיק, יש כאלו שרוצים שיהיה המון. מה ללמוד? במה לעסוק? – למצוא את העיסוק שהכי מתאים לך, שיפור תקשורת בין אישית עם אנשים, כיצד לקרוא ולהשפיע על אחרים – לדעת להוביל ולא רק להיות מובל – זה יכול לעזור לנו להיות יותר בולטים גם בחברה, בעסקים וגם למי שעוסק במכירות. משמעות החיים ואמת – אנחנו הרי חיים בתוך בועה שבני האדם יצרו לעצמם, מה אמיתי בחיים ומה לא? מה לקחת בעירבון מוגבל ובמה כן להאמין? איך לעשות הכי הרבה כיף בחיים ולהנות מכל מה שאפשר? איך לחיות יותר בריא ולשמור על המראה?

המטרות המרכזיות שלי בחיים בתור אדם סגור ובעל מטרות מאוד נמוכות לשעבר, הן לעבור התפתחות אישית כללית יחד עם כל הנושאים שכתבתי למעלה כאשר המטרה המרכזית הראשונה היא חופש אישי וכלכלי, לספק השראה ולעזור לאחרים לעשות את אותו הדבר ! וגם: לשפר את העולם (קצת תמים אני יודע). החלטתי שאני רוצה להרוויח פי 10 מכל אדם רגיל. כל אלה דברים מאוד לא הגיוניים לאדם שרוב חייו היה מכונס בתוך עצמו ובקושי מתקשר עם אנשים. המירוץ הקשה הזה להשגת המטרות התחיל בסוף שנת 2008 בבלוג שלי באתר דה מארקר. התחלתי את הבלוג בתור בחור צעיר שעבד אחרי הצבא בחברת שירות לקוחות והבין שהוא חייב להפוך את החיים שלו מחיים סבירים מינוס (שכללו גם מינוס בבנק), לחיים פלוס פלוס פלוס ! חיים מטורפים וכל כך מספקים, שכל האנשים בעולם רק חולמים להגשים !

כיום, אחרי 3 שנים וחצי, אני מנכ'ל ומייסד קהילה של מעל ל20,000 ישראלים שלומדים לעשות כסף באינטרנט ומהבית. זכיתי במקום הראשון בעולם באחת מן השיטות להרוויח כסף מבין 150 אלף משתתפים ועמדתי על במה בלאס וגאס מול 5000 אנשים בה סיפרתי על ההצלחה שלי. באמצעות הבלוג הזה, ברצוני לגרום לכמה שיותר אנשים לפקוח את העיניים ולהבין מה קורה סביבם כי רבים לא מספיק מבינים ומפנימים את החיים.
אני רוצה לחיות את החיים ולנצל כל רגע, להגשים שאיפות וחלומות ! גם לכם מותר להגשים דברים שאתם רוצים ואני כאן בשביל לעזור לכם להגשים אותם. אין לי ספק שכל אחד מכם יכול להגשים ולשפר את השאיפות, הרצונות והחלומות שלו. לא חייבים להיות מקום ראשון בעולם או בישראל, אבל אפשר תמיד לשאוף ולקבל יותר. כי מגיע לך ואתה יודע שמגיע.

הסיפור שלי מתחיל כילד ביישן מאוד שתמיד הסתכל על האחרים מהצד והרגיש שונה. הרגשתי כמו אדם שעומד מעל צוק גבוה וכל המציאות הזאת נראתה לי מאוד מוזרה. הבנתי מייד שכל התרבויות בעולם זה סוג של בועה של חוקים ומנהגים שבני האדם יצרו לעצמם כדי להרגיש יותר בטוחים בעולם שאף אחד לא באמת יודע עליו יותר מידי, אבל מצד שני מה היא המציאות האמיתית, מה אנחנו ואיך הגענו לפה לא הצלחתי למצוא את התשובות לכך. כל הדברים שאנשים מאמינים בהם זה פשוט צורך מולד, ורבים מהאנשים שמאמינים באמונות שונות, אפילו לא בדקו אותם. רובם פשוט הולכים לפי תחושת בטן…

האם לנהל אורך חיים שלם על פי תחושת בטן בלבד זה דבר נורמלי? כניראה שכן.. מזל שמשרד הבריאות קובע ששוקולד זה לא בריא כי יש אנשים שאוכלים שוקולד או שותים קולה והם מוכנים להישבע שזה גורם להם להרגשה ממש טובה שזה בריא!
בני האדם פועלים לפי מנהגים ועושים דברים באופן אוטומטי רק בגלל שכך זה נהוג בלי לחשוב אם מה שהם עושים ואם זה באמת מה שהם רוצים. מי שחקר ולדעתו מצא את האמת אז זה בסדר גמור, וגם מי שהולך לפי תחושת בטן אם זה עושה לו טוב אז שיהיה לו לבריאות, אבל אני אישית כלפי עצמי לא מוכן.
האם כשאנשים הולכים ללמוד לתואר ראשון ופסיכומטרי הם עושים את זה כי הם יודעים מה המטרות שלהם בהמשך והאם זה יספיק להם או כי כולם עושים את זה? האם זוג שמתחתן ומוליד ילדים, חושב מספיק לפני שהוא עושה את זה? את ההשלכות הכלכליות והרגשיות בעניין? או בעיקר מסתמך על תחושות בטן?

היה לי ברור שכמעט כל מה שמלמדים אותי בבית ספר לא באמת תורם לי לחיים (היום אני רק מבין עד כמה!!). ראיתי תיכוניסטים רבים ולפעמים הולכים מכות, ראיתי הרבה כאלו שמפחידים אחרים או מנסים להקטין אחרים וכך משיגים סוג של שליטה וכוח. היה לי קשה להתחבר לתרבות הזאת. ראיתי אנשים מבוגרים מדברים שטויות, ראיתי את הוריי רבים בינהם או איתי על כל שטות. חשבתי שאנשים מבוגרים מתנהגים אחרת מהתיכוניסטים אבל בצבא כשפגשתי הרבה אנשים מבוגרים הבנתי שטעיתי ולא כל המבוגרים באמת מתבגרים אחרי התיכון. המסקנה הגדולה שהסקתי מכך היא שרוב בני האדם נותנים לרגש, לנוחות ולאגואיסטיות שלהם לשלוט בהם ושהדבר העיקרי שאכפת להם ממנו הוא עצמם ומה שקורה בזה הרגע בחיים שלהם. לא חושבים על העתיד..

במידה מסוימת, אני לא הייתי שונה. אמנם כן הייתי אדם מאוד מחושב וטוב לב בצורה מוגזמת (ביחס לאחרים לפחות) מצד אחד, אבל מצד שני הייתי אדם רגיש וכל דבר שעברתי השפיע עליי בצורה מסוימת וכל דבר שנאמר לי לקחתי ללב וזה השפיע לי על האישיות והפך אותי לביישן ומכונס בתוך עצמי. (היה לי מנהג להסתגר בחדר ולכתוב ולהלחין שירים) ואז מה שקרה זה שאנשים סביבי כולל המשפחה אשר ראו את זה בתקופת ילדותי, במקום לעודד אותי ולתת לי ביטחון, הם רק הזכירו לי את החולשות שלי והעצימו לי אותם, בתור מחשבה שאם אני אדע מה אני זה יגרום לי להשתפר, אך כמובן שזה רק החמיר את המצב. ושוב, הבנתי כמה שאנשים לא רגישים למה שקורה סביבם.

אני מודה שרוב חיי לא היו לי חלומות ושאיפות. השאיפה הכי גדולה שלי הייתה להרוויח משכורת ממוצעת ולחיות חיים ממוצעים, לעבוד במקום מסודר ושקט… ולא להתערבב עם הרבה אנשים.
תמיד היו לי רק כמה חברים בודדים והיו לי מעט מכרים. אני כותב ומלחין שירים מגיל 10, יש לי חלום להיות כוכב רוק, אבל לרגע אחד לא חשבתי שאפילו אנסה לעלות על במה ולכן ויתרתי עליו מראש וכל השירים והניגונים נשארו אצלי בראש ונועדו רק לעצמי כדרך לפרוק דברים מן הלב. (אל תדאגו, גם את זה בקרוב אני הולך לשנות).

אחרי הצבא למדתי מחשבים ולאחר מכן הלכתי לעבוד באחת מחברות האינטרנט הגדולות בישראל בתור מוקדן טלפוני בתמיכה הטכנית. המטרה הייתה להתקדם לניהול רשתות מחשבים. אני התקדמתי בתפקידים אבל הרגשתי מספר דברים:
1. עשיתי טעות, בחרתי ללמוד ולעבוד בתחום שלא באמת מדבר אליי, כן אמנם יש לי חיבור מסוים לתחום ובגלל זה גם בחרתי בו, אך החיבור הוא מועט. בחרתי בו בעיקר כי זה נראה כמו מקצוע שבו אפשר להרוויח הרבה כסף וכי זה מה שההורים המליצו לי. פתחנו עיתונים, חיפשנו איפה יש ביקוש ומה יכול להניב הכי הרבה. אבל כשהתחלתי לעבוד בזה לעומק ולא רק כתחביב, גיליתי שזה לא כל כך מעניין אותי.
2. הרווחתי מעט יחסית, כל פעם שקידמו אותי הוסיפו לי סכומים קטנים למשכורת, עשיתי חישובים והבנתי שגם כשכן אגיע לסכומים גדולים יותר וארוויח משכורת שנחשבת משכורת יפה בשפת העם ובשפת ההורים שלי, בתאכלס זה בוטנים, ואני פשוט אשאר עבד לכל החיים !

יום אחד כאשר הגעתי לעבודה בבוקר וחזרתי כאשר כבר לא היה אור בחוץ, נפל לי האסימון. זה היה הקש ששבר את גב הגמל של צחי רוזנטל. התקשרתי לחבר הכי טוב שלי ואמרתי לו שזהו, אני לא יכול יותר. כל החיים שלי אני ראש קטן, כל החיים שלי אני חי בתוך מסגרות ועושה מה שאחרים אומרים לי לעשות. כל דבר שעשיתי, עשיתי הכי טוב וזה רק גרם לאנשים במקום להעריך אותי – לנצל אותי יותר! אבל זהו, הגיע הזמן שלי לעשות את מה שאני אוהב והגיע הזמן שלי לחיות מחוץ לכל מסגרת! לצאת החוצה ולחיות באמת, להיות בחופש אמיתי ולהנות מהחיים !
הגעתי להבנה שעד אותו היום לא באמת חייתי את החיים ותמיד נמנעתי לעשות כל דבר שהוא יציאה מאיזור הנוחות שלי. לכן החלטתי שמעכשיו אני מוכן לעשות הכל, אבל הכל בשביל להצליח !
באמצעות כל האמצעים !!! (הכשרים כמובן – אחרת שוב החיים לא יהיו חיים טובים באמת).

בבלוג הזה אני מתכוון לדבר על האמת של החיים !! ואיך כל אחד מאיתנו יכול להצליח בכל דבר שהוא רוצה !! כולנו נולדנו שווים. אם מישהו יכול להצליח אז גם אתה יכול להצליח !!
חלומות ושאיפות הן דבר שמרגש אותך ונותן לך אנרגיה ומחייה אותך. בכל פעם שאתה מוותר על חלום ושאיפה משהו בך מת. הגיע הזמן להפסיק עם זה, הגיע הזמן להגיד דיי !!

אני לא אתן לאף אחד ולשום מסגרת להשפיע או לשלוט בי. אני חי ואחיה את החיים שלי לפי הרצונות שלי ולפי התנאים שלי!! מה איתך ??

8 Replies to “פוסט ראשון של צחי רוזנטל בבלוג המדובר ביותר בישראל !!”

 1. וואו צחי -כל הכבוד – אני פשוט גאה להכיר אותך כבר מעל שנה ווחצי ולעבוד איתך ולצמוח לגבהים חדשים !

 2. הסיפור חיים שלך ריגש אותי כי ראיתי שכמעט כל מה שעבר עלייך עבר גם עליי רק יותר לאורך זמן עד שהתחלתי להתעורר,אמנם אני לא כותב שירים ומלחין כמוך ,ואני באמת מקווה שנראה אותך על הבמה מראה את העוצמות שלך ואת הכשרונות שלך. כאשר אדם מזהה את הכשלים מוקדם מאוד זה אומר שהוא רגיש לסביבה ולעצמו וזו מעלה מאוד גדולה !
  שותפך, ליאור עטיה

 3. צחי-השיתוף של הרגשות שהיו לך בחיים ריגש אותי מאד, וגרם לי לבכות..
  כמסתקל מהצד אני רואה לאיזה רמות אתה מגיע בכל תחום,
  וזה משמש לי כהשראה להצלחה שגם אני רוצה להשיג!!
  תודה רבה, מאיר

 4. קראתי הכל וראיתי את הסירטונים ואין ספק שעשית לי משהו בתוכי בזכות הבלוג שלך !! אני חייב להגיד לך תודה על כך שנכנסתי בזכותך לשתי תוכניות לעשות כסף מהבית וישר כוח על הבלוג !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *