אולג פטרושקה – האמת על אולג פטרושקה והתקשורת! כתבה בערוץ 2

סרטון הכתבה האמת על אולג פטרושקה בערוץ 2:

בימים אלה רץ קמפיין פרסום חזק בכל אתרי האינטרנט הגדולים. בקמפיין מראים בן אדם לא מוכר שמציג עצמו כפוליטיקאי חדש הרץ לרשות הממשלה! שמו אולג פטרושקה. שם קצת מצחיק אך ההשקעה של הקמפיין כל כך רצינית, סרטוני התעמולה, הסרטון שהוא הולך בשוק ולוחץ ידיים לאנשים שצועקים "הוא הא מי זה בא ראש הממשלה הבא".
כשצפיתי לראשונה בסרטוני התעמולה שלו, הרגשתי שזה קצת חשוד, קצת מצחיק, אבל הסרטונים כל כך מושקעים, כולל זה שהפרסום מופיע בכל האתרים הנחשבים ונראה שהושקעו פה סכומים רציניים
כך שלמרות שזה היה נראה לי קצת מוזר, התחלתי להאמין שיש באמת מישהו כזה, אדם אמיתי שרוצה להיות ראש ממשלה ורץ לכנסת.
מסתבר שרוב האנשים בישראל האמינו לזה. מבדיקה שהתבצעה התגלה כי בעקבות הפרסום, יש כבר אלפי אנשים שמריצים חיפושים בגוגל על אולג פטרושקה ואפילו אנשים כותבים בפייסבוק
שהם צפו בסרטונים וקראו את המצע של מפלגת אולג פטרושקה והם שוקלים להצביע לו !

אבל מה, מסתבר שאולג פטרושקה הוא המצאה.
כן כן! המצאה פשוטה יחסית שעם המון כסף בפרסום פשוט הצליחה לגרום למאות אלפי גולשים באתרים הגדולים בישראל להאמין שהוא אמיתי!
בזמן שאני כותב את השורות האלו, עדיין לא ברור מה עומד מאחורי הפרסום הזה ואת מי באמת הוא מקדם. כבר נמצא פרופיל הפייסבוק והלינקדין של הבן אדם ומתברר שהשם האמיתי שלו זה בכלל יגאל פרקש.
בכנסת לא רשום שום אדם או מפלגה כזאת כמתמודדים. עדיין לא ברור מה הולך, מה הוא עושה בפרסום הזה. הסקרנות הזאת, מייצרת עוד באז, עוד אנשים שמדברים ברשת ושואלים שאלות
ומייצרים תיאוריות מה האינטרס של הקמפיין.
יש האומרים שמדובר בקמפיין של מפלגת השמאל שבאמצעותו הם יורדים על ליברמן. יש האומרים כי הוא בחיים האמיתיים בכלל מכר של ליברמן.

אבל אני חושב, שמה שאנשים צריכים להתעסק איתו כרגע זה לא מה ש"האנשים למעלה" רוצים שהם יתעסקו.
האם שמתם לב, איך שמקמפיין שרץ מספר ימים בודדים בלבד ברשת, כבר הרבה אנשים האמינו לפרסום הזה?
האם אתם לא מרגישים מפוחדים לפתע? הרי כל הדמויות בתקשורת, פוליטיקאים, פרסומות, מסרים שמועברים לנו בתכניות ואפילו בחדשות הטלויזיה… משפיעים עליכם חזק?
עובדה: לרוב בני האדם יש אמונה מוחלטת בתקשורת! וזה פשוט מפחיד! תקשורת יכולה לגרום לעמים להכנס למלחמות, להשפיע על דעות בציבור!
לפעמים, עיתונאים וכתבים כותבים על נושאים מסוימים מבלי שיהיה להם מספיק מושג ועל פי שמועות והנחות ובכך בטעות מעוותים את המציאות, אני אישית נתקלתי גם במקרים שהם אפילו עשו זאת בכוונה.
הרייטינג הוא הדבר החשוב להם ביותר כי זה מה שמייצר להם הכנסה. חדשות עצובות, מכעיסות ומדאיגות הן החדשות הכי מעניינות והכי מוכרות. קרה משהו טוב או עשית משהו טוב? סיכוי נמוך שזה יתפרסם.
קרה משהו רע, עשית משהו רע? מייד תפורסם ובחינם. אביב גפן ידע זאת טוב מאוד בזמנו שכדי להיות היוצר המפורסם ביותר בתקשורת הוא צריך להיות "ילד רע" ואז הוא התחיל לספק לתקשורת דעות מעוררי מחלוקת, לעצבן חלק מהציבור, אנשים מפורסמים, פוליטיקאים ועוד.
אנשי תקשורת, בעלי ההון הגדולים והפוליטיקאים יכולים לשנות דברים באמצעות כלי התקשורת ובלי שנשים לב לכך וזה לא תמיד לטובתנו אלא לטובתם!

כל אחד מאתנו רוצה לנצל את החיים שלו עד הסוף, לחיות בראש פתוח וליהנות מהם בחוכמה. אני אישית מעדיף לבלות עם אנשים מעל הממוצע, שהדברים הללו הם חלק מהתובנות שלהם בחיים.
אני לומד מהם והם לומדים ממני. ההמלצה שלי היא שגם אתם כמוני וכמוהם תלמדו על החיים שמעבר ותלמדו את הילדים שלכם זאת גם. אם אתם רוצים חיי חופש וחיי בחירה אמיתיים.
הדוגמא הזאת של אולג פטרושקה היא דוגמא בסיסית ביותר. ברקע, מאחורי הוילון… מאחורי הקלעים… יש דברים ברמה גבוהה יותר ממה שאני כותב כאן.
צפו בסרטונים הבאים ותבינו כמה דברים שיפילו לכם אסימונים קשים!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *